60 LAT BIBLIOTEKI W PRZYWORACH

12 stycznia 2023, aktualizacja: 13 stycznia 2023 | Autor: Aleksandra Poloczek

Dnia 11.01.2023r.  odbyły się uroczyste obchody 60 -lecia powstania biblioteki w Przyworach.

Na wstępie Dyrektor  Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim Monika Silarska oraz Sołtys wsi Przywory Patrycja Bartylla   powitały wszystkich przybyłych na uroczystość gości, a bibliotekarka Ewa Fajlert przedstawiła historię powstania biblioteki w Przyworach.

Następnie Dyrektor Monika Silarska serdecznie podziękowała władzom Gminy Tarnów Opolski, za bardzo dobrą współpracę, wsparcie i zrozumienie. Dyrektor podziękowała, również pani sołtys Patrycji Bartylla, za 15-letnie wsparcie w podejmowanych wspólnie działaniach.  Wójt Gminy Krzysztof Mutz w swoim wystąpieniu pogratulował dobrych wyników w pracy oraz zapewnił biblioteki o swoim dalszym wsparciu. Sołtys Patrycja Bartylla podziękowała Dyrektor Monice Silarskiej, za wieloletnią przyjaźń, współpracę oraz życzyła pani Ewie Fajlert dalszych sukcesów w pracy.

Następnie, głos zabrała Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu Violetta Łabędzka, która chwaliła rozwój biblioteki, a Wójtowi Krzysztofowi Mutz gratulowała  doskonałej kadry, która buduje kulturę w gminie. Gratulacje złożyła również Przewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty Ewa Szymik wraz z radnymi Teodorem Okos i Rafałem Zmuda.  Podziękowanie za współpracę złożyła Dyrektor Publicznego Przedszkola w Przyworach Monika Cichoń. Była Wójt Gminy Tarnów Opolski Bronisława Pietruszka gratulowała jubileuszu i życzyła dalszych sukcesów w rozwoju biblioteki.

Uroczystość 60 -lecia biblioteki uświetnił recital znanej nam wokalistki oraz autorki wielu książek  Agaty Suchockiej, która akompaniowała sobie na gitarze i ukulele.

Wszyscy przybyli na Jubileusz mogli skosztować pysznego tortu ozdobionego książkami z lukru i owocami, który został ufundowany przez Urząd Gminy Tarnów Opolski – dziękujemy bardzo.

 

Poczęstunek:  kołacz i przekąski na stołach sponsorowała Sołtys wsi Przywory Patrycja Bartylla, za co składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy również wszystkim, od których otrzymałyśmy piękne kwiaty.  Podziękowania kierujemy również do Pani Eweliny Śleziona, Pana Teodora Okos i Pani Aleksandry Poloczek za pomoc przy organizacji Jubileuszu.

Wszystkim przybyłym czytelnikom dziękujemy za tak liczne przybycie.