Dyskusyjny Klub Książki

Agata Suchocka – spotkanie autorskie

18 listopada 2022, aktualizacja: 22 listopada 2022 | Autor: Aleksandra Poloczek

Na zaproszenie dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim Moniki Silarskiej , filie w Przyworach odwiedziła
Agata Suchocka znakomita prozaiczka, tłumaczka ,kompozytorka i autorka tekstów, animatorka i mecenaska kultury, kolekcjonerka instrumentów muzycznych.
Z wykształcenia filolog, niegdyś nauczycielka j. angielskiego, obecnie w przerwie między pisaniem i tłumaczeniem, uczy gry na ukulele.

Autorka takich książek jak : „Woła mnie ciemność”, „Twarzą w twarz”, „Melodia serca, „Undergound”, „Pianissimo”, „O jeden krok z daleko”, „ Jesienny motyl”, „Bezdroża mroku” , „Pieśń słowika” .

Spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej atmosferze, przy dźwiękach ukulele,(na którym zagrała i zaśpiewała nam autorka). Pytań czytelników, skierowanych do autorki w trakcie spotkania, było bardzo wiele.

Wszystkie w\w powieści naszpikowane są emocjami,muzyką,erotyką, są zmysłowe i wciągają od pierwszej strony do samego końca.Treści jej książek bogate są w rozmaite emocje, zwroty akcji i intrygi. W każdej książce brzmi w naszej wyobraźni muzyka, którą autorka kocha.  Po spotkaniu można było zakupić książki opatrzone dedykacją i autografem pisarki.

Następnie uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzeć wystawę ,udostępnioną przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu pt. „Spacerem po dawnym Opolu”.

Ewa Fajlert