Wspomnienia z ferii w bibliotece

21 lutego 2022 | Autor: Aleksandra Poloczek

Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnowie Opolskim

filia w Przyworach

Ferie Zimowe w bibliotece

W ramach ferii zimowych w dniach od 31.01.2022r. do 14.02.2022r.odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Podczas zajęć graliśmy w gry planszowe, poznaliśmy tropy zwierząt odbijane w przygotowanej wcześniej masie sensorycznej.

Uczestnicy zajęć wykazali się dużą fantazją i stworzyli wspólną historyjkę, którą zilustrowali. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z klockami, z których powstało piękne miasteczko z dużymi budynkami oraz schroniskiem i lecznicą dla zwierząt.

Dzięki ufundowanym przez gminny fundusz profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych materiałów dydaktycznym, dzieci mogły wykonać wiele pięknych prac plastycznych z plasteliny, nowych kredek i pisaków oraz kolorowych papierów i wyklejanek.

Przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury filia w Przyworach, w poniedziałek 07.02.2022r.odbyły się zajęcia kulinarne podczas, których dzieci miały możliwość brać udział w pieczeniu, a następnie same mogły polukrować i ozdobić swoje „Babeczkowe stworki” słodkimi dekorami i kolorowym lukrem.

 

 

Podsumowaniem Ferii Zimowych 2022 był zorganizowany w ramach współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury filia w Przyworach Walentynkowy bal przebierańców.

Uczestnicy zabawy poprzebierani za postacie z bajek i nie tylko bawili się znakomicie, a na koniec balu każdy uczestnik zabawy otrzymał słodką walentynkę.

Wszystkim uczestnikom zajęć dziękuję za wspólnie spędzony czas i miłą zabawę, a Pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowie Opolskim Pani Ewelinie i Pani Basi za współprace.

Ewa Fajlert