Plac zabaw (4)

10 października 2021, aktualizacja: 16 października 2021 | Autor: Aleksandra Poloczek

Jak pewnie większość z Was pamięta, plac zabaw powstał na ruinie fundamentów. Pod cienką warstwą ziemi jest gruz i beton. Okazało się, że zasypane zostały też wszystkie usunięte z terenu krzewy, teraz niestety poskutkowało to tym, że w wielu miejscach teren się zapadł. Trzeba nawieźć ziemi, żeby wyrównać całość.  Zostanie też uzupełniona ziemia na rabatach.
Wszystkie prace wykonywane są w ramach wolontariatu, w miarę wolnego czasu ludzi, którym zależy na tym, żeby w Przyworach coś się zmieniało na lepsze.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY tym, którzy do tej pory użyczyli ciężkiego sprzętu i swojego czasu:
Piotrowi Kowolowi, Jankowi Kotuli, Norbertowi i Michałowi Duda, Markowi Bartylla.

DZIĘKUJEMY:
1. firmie BETARD za ofiarowanie elementów na murki oporowe (które będą też służyły do siedzenia) i krawężników

 

2. Jankowi Kotula za załatwienie bezpłatnie zrębków na ściółkę pod rośliny

3. Radzie Seniorów z Tarnowa Opolskiego za wykonanie tablicy sensorycznej dla dzieci (zawiśnie na ścianie budynku szkoły)

4. Gosi Ciołek, która jako jedyna odpowiedziała na nasz apel o sadzonki roślin. Otrzymaliśmy sadzonki lawendy i nasiona kwiatów.

5. za domki dla owadów przekazane w darowiźnie

WIELKIE PODZIĘKOWANIA należą się tym, którzy do tej pory włożyli mnóstwo pracy w porządkowanie terenu  i inne prace:  Adamowi Szymik, Teodorowi Okos, Maćkowi Poloczek. Adamowi Poloczek, Alfredowi Fajlert, Gosi Ciołek, Marcie Gebauer, Asi Wrona, Krysi Szywalskiej, Ewie Fajlert, Ewie Szymik, Sebastianowi Wolnemu, Sebastianowi Franczyk, Edycie Kotula.
Mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam.  Jeśli tak to przepraszam.

Co zostało zrobione:
przycięto drzewa, wycięto i wykarczowano kilka suchych drzew owocowych, usunięto chwastowisko, w którym były ukryte zdezelowane zabawki i wielkie kawały betonu, postawiono zbiorniki na deszczówkę, ustawiono murki oporowe, wkopano krawężnik rabaty wzdłuż ulicy + przekopano, wyplewiono i wysypano ściółką, żeby nie rosły chwasty, wywieziono złożoną kilka lat temu kostkę rozbiórkową, wyciągnięto drobne zabawki, żeby wyrównać teren. Ciąg dalszy przed nami.

W najbliższą sobotę 16 października o godz. 10:00 spotykamy się z młodzieżą z naszej podstawówki na malowanie muru.
DZIĘKUJEMY firmom EKO ROCZEK  i MOLDOM   za przekazanie farb.

Jeśli ktoś jeszcze może przekazać niepotrzebne farby elewacyjne, to prosimy o kontakt 509 407 327.
Otrzymaliśmy co prawda dofinansowanie, z którego dołożymy do zakupu altany i roślin. Niestety tych środków jest niewiele, dla tego tak ogromne znaczenie ma Wasze wsparcie.