Lekcja biblioteczna „O czym szumią drzewa w lesie”

17 czerwca 2021 | Autor: Aleksandra Poloczek

16.06.2021

Na dzisiejsze spotkanie w bibliotece przyszli uczniowie klasy IV Publicznej Szkoły Podstawowej w Kątach Opolskich- filia w Przyworach , wraz nauczycielem mgr. Marzeną Naumowicz.

Lekcję biblioteczną na temat „O czym szumią drzewa w lesie” przeprowadził zaproszony na to spotkanie gość Komendant Straży Leśnej Waldemar Wilk.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gościa i uczniów przez Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim Monikę Silarską.

Zaproszony gość przybliżył uczniom życie zwierząt w lesie, poinformował o niebezpieczeństwach czyhających w lesie. Omówił drzewostan leśny i do czego wykorzystywane jest przez ludzi drewno. Przypomniał uczniom o odpowiednim zachowaniu się w lesie, jak również o tym, że nie należy niszczyć przyrody, wyrzucać śmieci i hałasować , gdyż las jest domem zwierząt, a my jesteśmy tylko jego gośćmi. Poruszył jeszcze wiele innych zagadnień dotyczących lasu, ponieważ pytań od uczniów odnośnie lasu i było bardzo dużo.

Dziękujemy serdecznie Komendantowi Straży Leśnej Waldemarowi Wilk za przybycie i przeprowadzenie lekcji bibliotecznej, a uczniom za aktywny udział w spotkaniu.

Na zakończenie uczniowie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki i chętnie wypożyczali książki na nadchodzące wakacje.

Ewa Fajlert.