PLAC ZABAW (1)

25 maja 2021, aktualizacja: 9 czerwca 2021 | Autor: Aleksandra Poloczek

Ten rok upłynie pod znakiem intensywnych prac na naszym placu zabaw.  Jak tam wygląda, każdy widział. Teren jest trudny, ponieważ jest nierówny, jest bardzo kiepska ziemia i dodatkowo pod spodem gruz. Prawie cały jest silnie nasłoneczniony.

Drzewa i krzewy są już przycięte. Budki dla ptaków powieszone. Teraz w pierwszej kolejności zadbamy o już rosnące tuje.  Zostały wyplewione, nawiezione (bidulki do tej pory nigdy nie widziały nawozu) wyściółkowane kartonami i podsypane zrębkami, które powstały przy przycinaniu drzew. Zapobiegnie to wyrastaniu chwastów i wysychaniu ziemi.

Postanowiliśmy część wad terenu przekuć w zalety. Ze względu na różnice poziomów powstaną dwie podwyższone rabaty (na planie rabata 2 i 3). Murki oporowe do tych rabat zostaną zrobione we współpracy z firmą BETARD z gotowych elementów, które produkuje.  Uzupełnimy ziemię i posadzimy rośliny. Same murki będą służy też do siedzenia. Rabaty 1 i 2 również zostaną wygrodzone elementami betonowymi i obsadzone.

O planach nasadzeń, sposobie zaaranżowania rabat będziemy informować szczegółowo w kolejnych dniach. Ma powstać kolorowe, przyjemne miejsce do zabawy z walorem edukacyjnym.

Jak widać na planie, na ścianie szkoły zawisną dwie tablice: do rysowania kredą i tablica sensoryczna. Mur naprzeciwko wejścia, za siłownią, zostanie w lipcu pomalowany. Jak? To niespodzianka. Grupa utalentowanych artystycznie mieszkańców coś wyczaruje. Oczywiście będzie potrzebna też pomoc do zagruntowania i namalowania tła,  do czego wystarczą podstawowe umiejętności w machaniu pędzlem :-).

JEŻELI KOMUŚ ZOSTAŁA RESZTKA FARBY ELEWACYJNEJ PO MALOWANIU DOMU TO CHĘTNIE PRZYJMIEMY
(farbę można przynieść do biblioteki)

Na środku placu zabaw stanie niewielka altanka z ławeczkami, dająca schronienie przed słońcem lub deszczem.
Przy ścianie szkoły staną zbiorniki na deszczówkę, żebyśmy mogli dbać o rośliny.

Przy wszystkich pracach BĘDZIE POTRZEBNA WASZA POMOC. Robimy to miejsce dla nas wszystkich. LICZYMY NA WAS!!!

O wszystkich terminach prac będziemy informować na stronie, Facebooku, ogłoszeniami na sklepach i w kościele.  W informacjach będziemy podawać jakie narzędzia trzeba ze sobą przynieść.
Wszystkie prace na placu zabaw będzie koordynować Ola Poloczek tel. 509 407 327.