Biblioteka oficjalnie otwarta po remoncie

12 lutego 2021, aktualizacja: 16 lutego 2021 | Autor: Adam Poloczek

Trzy lata szybko minęły i biblioteka wróciła do swojej dawnej siedziby przy ul Wiejskiej 83.

Przeprowadziliśmy się 15.12.2020r, a po poukładaniu i uporządkowaniu księgozbioru na nowo filia została otworzona dla czytelników. Dnia 11.02.2021r nastąpiło (ze względu na Covid-19) kameralne otwarcie w nowo wyremontowanej siedzibie.

Na wstępie Dyrektor Monika Silarska przywitała wszystkich przybyłych na to wydarzenie gości, następnie głos zabrał Wójt Gminy Tarnów Opolski Krzysztof Mutz i Sołtys Pani Patrycja Bartylla. Wstęgę do nowej biblioteki przecięli:
-Wójt Gminy Tarnów Opolski-Krzysztof Mutz
– Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim -Monika Silarska
-Sołtys -Patrycja Bartylla

Po przecięciu wstęgi Ks. Proboszcz Tomasz Jałowy odmówił modlitwę i poświęcił bibliotekę.

Otwarciu fili bibliotecznej towarzyszyło również otwarcie wystawy ”Wielcy stąd”, którą na zaproszenie Dyrektor Moniki Silarskiej udostępniła Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu.

Wystawa ma na celu przybliżenie naszej społeczności ludzi zamieszkałych na terenie naszej gminy, którzy swoją działalnością i pasją w szczególny sposób przyczynili się do jej rozsławienia poza granicami kraju. Dzięki tej wystawie mieszkańcy mogą poznać te szczególne osoby .

Z tego miejsca pragnę podziękować Państwu Patrycji i Markowi Bartylla za założenie systemów umożliwiających wyeksponowanie wystawy.

Dziękuję również wszystkim zaproszonym gościom za przybycie na naszą kameralną uroczystość oraz za piękne kwiaty ,które będą zdobić okna biblioteki i słodkości.

Ewa Fajlert