Dyskusyjny Klub Książki

DKK – Czy można odzyskać stracone marzenia?

5 lutego 2020 | Autor: Aleksandra Poloczek

4.02.2020 r. – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Temat: Czy można odzyskać stracone marzenia?

Na spotkaniu zostały omówione dwie książki.

Socha Natasza – „Pokój kołysanek”

Autorka pisząc tę książkę inspirowała się historią z rzeczywistości.

Joachim ma osiemdziesiąt pięć lat i pracuje w jednym ze szpitali położniczych jako wolontariusz. Pomaga wcześniakom przetrwać najtrudniejsze chwile, tuląc, głaszcząc i opowiadając im historie swojego życia. Najczęściej pojawia się w nich jego największa miłość, którą zawiódł bardziej niż siebie samego.

Joachim i Helena, Marysia i Maria, Marta i jej mąż, który nie radzi sobie z rzeczywistością – wszyscy oni w „pokoju kołysanek” będą szukać odpowiedzi na pytania, czy można odzyskać stracone marzenia i oswoić tęsknotę za tym, co było? Co w życiu jest najważniejsze i jak cenne potrafią być wspomnienia? Czy miłość ma wiek? Czy kiedykolwiek się kończy? Dwadzieścia cztery dni grudnia mogą zmienić wszystko. A cudem nie zawsze jest prezent pod choinką. Książka napisana w formie kalendarza adwentowego.

Witkiewicz Magdalena – „Nie ma jak u mamy”

Książka ta jest kontynuacją przygód Milaczka. Najnowsza część przedstawia 36-letnią kobietę, która jest żoną, matką, a także macochą i jak twierdzi jej mąż, obecnie przechodzi kryzys wieku średniego. Przyczyną jest nagłe zamiłowanie do sportu. Utrata wagi znacząco poprawiła kobiecie humor, jednak wciąż ma wrażenie , że nie jest już nazbyt atrakcyjna dla męża. Ponadto ma wrażenie, że nie jest idealną matką, a w pracy zaczynają się kłopoty.

Poza Milenką istnieją jeszcze trzy główne bohaterki: Aniela to młoda mama , okrutnie doświadczona przez życie, Kamila to optymistka, która łączy pracę z pasją- jest fotografem oraz Edyta, która jest perfekcjonistką i jej życie toczy się według kalendarza.

Z tej książki bije życzliwość i pogoda ducha.

w/w książki polecamy do przeczytania.

Wieszołek Zygryda