Dyskusyjny Klub Książki

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

17 września 2015 | Autor: Monika Silarska

Filia w Przyworach

Dnia 15.09.2015 roku – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Temat spotkania; „Umiejętność wybaczania”

Omówione zostały książki Agnieszki Lingas- Łoniewskiej -„Szukaj mnie wśród lawendy”- trylogia chorwacka, która wywarła na czytelniczkach duże wrażenie, ponieważ intryga, w jaką autorka uwikłała swoich bohaterów przerosła nasze oczekiwania. Od początku było wiadomo, że Zosia ma swoje małe tajemnice, ale nie przypuszczałam, że największe sekrety skrywają pozostali uczestnicy wydarzeń. Znów okazało się, że brak szczerości, niedopowiedzenia i dokonywanie wyborów za drugiego człowieka nawet w dobrej wierze, obarczone jest konsekwencjami. Wystarczyła jedna decyzja by naznaczyć cierpieniem życie trzech osób. Powieść zaczyna się intrygująco, a z każdą kolejną kartką jesteśmy bardziej ciekawie co będzie dalej. Nie brakuje huśtawki uczuć i zwrotów akcji, które sprawiają, że do ostatniej strony przebieg wydarzeń nie jest przesądzony. Historia Zosi dostarcza wrażeń na różnych płaszczyznach – zaspokaja apetyt na miłość, emocje, intrygi i tajemnice sprzed lat. W naszym odczuciu losy sióstr Skotnickich są godne poznania i zachęcamy do przeczytania.

Seria: „Łatwopalni” „Przebudzenie” „Wybaczenie”- to znakomita powieść obyczajowa, porywający dramat, piękny romans i trzymająca w napięciu sensacja. To trylogia o ludzkich emocjach i wewnętrznym rozdarciu, pokazuje nam jak trudna i bolesna może być miłość, jak skomplikowane bywają relacje międzyludzkie, jak ludzie potrafią sami sobie utrudniać życie, jak się nie rozumieją, nie rozmawiają ze sobą, nie rodzą sobie z emocjami, ze wspomnieniami. Żal i złość, pretensje do samych siebie, oraz nieumiejętność wybaczania samym sobie to wszystko możemy znaleźć w tej powieści.. Seria zdecydowanie warta uwagi i polecenia.

„Brudny świat”- to powieść, która zabiera nas do Los Angeles, gdzie poznajemy dwójkę bohaterów – Tommy’ego i Katherine. Kobieta ma za sobą ciężką przeszłość, jednak wszystko wskazuje na to, że udało się jej wyjść na prostą. Gdy dostała pracę jako autorka tekstów słynnego zespołu Semtex, nie przypuszczała, że relacje z wokalistą tej grupy przekroczą granice służbowe. Tommy korzysta ze wszystkich możliwości jakie daje mu sława. Można rzec typowy rockmen – alkohol, narkotyki, przypadkowy seks. Nie szczędzi sobie niczego. Jednak odkąd pojawiła się Kati, zaczyna spoglądać na życie innymi oczami. I chociaż wydawać by się mogło, że nie łączy ich nic, to życie będzie silnie starało się im udowodnić , że miłość nie wybiera.”Brudny świat”- to idealna książka, którą można określić: kocham i nienawidzę jednocześnie. Autorka umiejętnie gra na emocjach czytelników, nie pozwalając odetchnąć ani na chwile.

„Szósty”- to kryminał z domieszką psychologii i metafizyki. O tym, jak poplątane mogą być ludzkie koleje, i o tym, że nic nie dzieje się przypadkowo, a życiem rządzi przeznaczenie.  Dzieje się to za sprawą wprowadzonego wątku snów głównych bohaterów, wnoszących w ich życie zaskakujące zdarzenia, element nadprzyrodzonych i niemożliwych do wyjaśnienia okoliczności. Kim zatem są główni bohaterowie? Paradoksalnie, to mocno stąpająca po ziemi para – Alicja Szymczak, najlepszy na Śląsku psycholog  i Marcin Langer, szef Śląskiej Grupy Śledczej. Dwójka ta łączy swoje siły, by ująć do tej pory nieuchwytnego szaleńca, mordującego młode, atrakcyjne, zielonookie blondynki. Tak rozpoczyna się walka na śmierć i życie pomiędzy zabójcą, a tropiącą go grupą. Obraz bohaterów dopełnia morderca, z jego planami, wizjami, myślami. Obok przemyśleń maniaka pojawiają się rozpaczliwe myśli ofiar, pragnących za wszelką cenę wyrwać się z rąk szaleńca.. Oprócz ciekawego wątku kryminalnego, książka ma jeszcze jeden, równorzędny wątek romansowy.

W/w książki POLECAMY!!!

Monika Silarska