Dyskusyjny Klub Książki

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

18 grudnia 2019 | Autor: Aleksandra Poloczek

10.12.2019 r. – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Temat spotkania : Magia Nocy Wigilijnej i Świąt Bożego Narodzenia

Omawiane książki: Gargaś Gabriela – „Magia grudniowej nocy”

Olejnik Agnieszka – „Randka pod jemiołą”

Gargaś Gabriela – „Magia grudniowej nocy”

W tę grudniową noc magia świątecznej atmosfery rozgrzeje serca wszystkich!
W małym bieszczadzkim miasteczku mieszkańcy śnią o Świętach jak z bajki. Wśród wzgórz otulonych śniegiem, w małych domkach, w których pachnie cynamonowymi wypiekami, to marzenie może się spełnić… Czy pierwsza gwiazdka przyniesie ukojenie?
Michalina już niedługo zostanie mamą. Radość oczekiwania na maleństwo zakłóca jej jednak obawa, że będzie musiała wychowywać je sama. Czy Przemek wybaczy jej dawne błędy i stworzą kochającą się rodzinę?
Przed Świętami babcia Zosia niemal nie wychodzi ze swojej cukierni „Cynamonowe serca”, bo zamówień na przepyszne pierniczki, makowce i serniki spłynęło jeszcze więcej niż w ubiegłym roku. Niefortunny wypadek sprawi, że nie będzie mogła sama dokończyć wypieków. Na szczęście ktoś chętnie jej pomoże…
W te Święta każdy odkryje coś wyjątkowego. Bo przecież najpiękniejsze podarunki od losu dostajemy, kiedy najmniej się tego spodziewamy. To właśnie w tym bieszczadzkim miasteczku, pełnym spokoju i świątecznego uroku, dochodzi do spełnienia wielu marzeń, które zmienią niejedno życie.

Olejnik Agnieszka – „Randka pod jemiołą”

Czy pocałunek pod jemiołą zawsze przynosi szczęście?
Joanna jest szczęśliwą mężatką. Nie przeszkadzają jej nawet staroświeckie poglądy jej męża dotyczące tego, jak powinna wyglądać i zachowywać się jego żona. Musi mieć długie włosy, zapinać guziki bluzki niemal pod samą szyję i zawsze trzymać w ręce najważniejszy atrybut domowego ogniska – ściereczkę do kurzu. Wszystko jednak się zmienia, gdy Joanna odkrywa, że mąż ją zdradza. Wraz z radykalną zmianą fryzury, bohaterka postanawia całkiem odmienić swoje życie.
A gdy nadejdzie śnieg i Wigilia, kto wie, może to będzie idealny moment na nową miłość? „Randka pod jemiołą” to powieść wzruszająca i bawiąca jednocześnie. Bohaterka pokazuje nam, że zawsze jest odpowiedni czas na wielkie zmiany.

Udział wzięło 14 osób

Wieszołek Zygryda