Przygotowania do Świąt

9 grudnia 2019 | Autor: Aleksandra Poloczek

W tym roku przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy już w listopadzie od warsztatów plastycznych. Co roku Rada Sołecka przygotowuje upominki dla najstarszych i chorych mieszkańców Przywór.  Tegoroczne torebki na prezenty zostały przygotowane przez dzieci na zajęciach prowadzonych przez Anię Mnich.

Dwa kolejne spotkania młodzi artyści przeznaczyli na wykonanie kartek i dekoracji świątecznych.

W pierwszych dniach grudnia Rada Sołecka uruchomiła „pracownię Świętego Mikołaja”.  Do paczek trafiły między innymi domowej roboty ciasteczka i pierniki.

Powstało ponad sto paczek, które 6 i 7 grudnia trafiły w ręce adresatów razem z najlepszymi życzeniami świątecznymi od Sołtysa i Rady Sołeckiej.
Kolejnym etapem wprowadzania Przywór w świąteczny nastrój był coroczny Festyn Świąteczny. Mieszkańcy spotkali się w niedzielę 8 grudnia. Pogoda jak zwykle dopisała, a mieszkańcy licznie przybyli do Domu Kultury.
Po przywitaniu przez sołtys Patrycję Bartylla goście mogli obejrzeć świetne przedstawienie przygotowane przez przedszkolaki z Przywór.

Przedszkole też jak co roku przygotowało stoisko ze słodkościami i dekoracjami światecznymi.

Po przedstawieniu, dzieci zaczęły się rozglądać za najbardziej oczekiwanym na festynie gościem.

Każdy kto był z nami tego dnia, mógł znaleźć coś dla siebie.  Najmłodsi szaleli na dmuchańcu, malowali śnieżki na płytach CD, mali i duzi robili szalone, pamiątkowe zdjęcia w fotobudce, nikt nie odszedł głodny :-).

 

Sołtys i Rada Sołecka serdecznie dziękują za wspólnie spędzony czas.
Wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy przesyłamy specjalne podziękowania.

Do zobaczenia.