FESTYN ZIEMNIACZANY

18 września 2019 | Autor: Aleksandra Poloczek

Tradycyjnie we wrześniu mieszkańcy Przywór spotkali się na jesiennym Festynie Ziemniaczanym. Impreza przygotowana przez Sołtysa i Radę Sołecką zgromadziła miłośników spotkań sąsiedzkich i potraw z ziemniaka.
Jak co roku serwowano pyszności przygotowane przez mieszkanki. Był bogaty wybór sałatek z ziemniakami, placki ziemniaczane, które zawsze cieszą się ogromnym wzięciem i wiele innych pyszności w tym fantastyczne ciasta.

Pamiętano też o dzieciach, które mogły się wyszaleć na dmuchańcu lub skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez pracownice Gminnego Ośrodka Kultury.
Spotkanie uświetnił występ dzieci z Przedszkola w Przyworach oraz pokaz karateków z Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski.

Podczas imprezy Pani Sołtys Patrycja Bartylla ogłosiła, że wieś zaczyna zbiórkę na nowy plac zabaw dla dzieci. Dochód z festynu również zostanie przekazany na ten cel. Najbliższe zbiórki złomu organizowane przez strażaków będą powiększały fundusz na plac zabaw.
Jeśli ktoś ma większą ilość złomu do oddania prosimy o zgłaszanie sołtysowi lub strażakom zorganizujemy transport. Na stronie przywory.eu i Facebooku wsi będziemy ogłaszać w jakiej formie można wspomóc zbiórkę na ten cel.