Dyskusyjny Klub Książki

DZIEŃ KOBIET W BIBLIOTECE

9 marca 2018 | Autor: Aleksandra Poloczek

06.03.2018 roku – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, coroczny- Dzień kobiet, otwarcie wystawy „ Wybrane legendy powiatu opolskiego ziemskiego”

Omawiana książka „Cztery strony miłości” Joanny Sykat.

Spotkanie zaczęłyśmy omówieniem książki J.Sykat „ Cztery strony miłości”.

Jest to powieść, w której o swoich przeżyciach, uczuciach i emocjach opowiada nam Łucja główna bohaterka. Dzięki jej wspomnieniom cofamy się trzy lata wstecz i jesteśmy świadkami rodzącej się miłości, między nią, a mężczyzną od niej starszym. Poznają się w szkole, gdzie Łucja uczy muzyki, a On pracuje jako konserwator. Jest to opowieść o złudnych wyobrażeniach, trudnych relacjach i rozgoryczeniu. Pokazuje czytelnikowi, jak nie wiele trzeba, by stać się sobie obcym. Ta powieść uświadamia nam, że ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać i otworzyć się przed drugim człowiekiem, co tym samym jeszcze bardziej zacieśnia pętlę niedomówień.

Po omówieniu książki otworzyłam wystawę „Wybrane legendy powiatu opolskiego ziemskiego”,

 którą udostępniła Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu. Podczas oglądania wystawy swoją osobą zaszczycił nas Wójt Gminy Tarnów Opolski Krzysztof Mutz i wręczył każdej z Pań kwiaty z okazji Dnia Kobiet, po czym rozpoczęłyśmy coroczne obchody naszego Święta.

 

Pani Jadwiga Kubiak i pani Aleksandra Poloczek czytały znaczenie naszych imion z książki autorstwa Kazimiery Iłłakowiczównej „ Imiennik”, przy czym śmiechu było co nie miara.

Poczęstunek sponsorowała pani Dorota Żur, napoje radna wsi Przywory Ewa Szymik i pani Beata Malik.

Monika Silarska