SPACER PO BIBLIOTECE

13 lutego 2018 | Autor: Aleksandra Poloczek

Po wielu latach funkcjonowania w ciasnym pomieszczeniu, w którym brakowało miejsca na rozrastający się księgozbiór biblioteka w Przyworach doczekała się siedziby na miarę swoich potrzeb.
Mimo braku miejsca cyklicznie odbywały się w niej spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, lekcje biblioteczne, spotkania z autorami książek, konkursy dla dzieci i młodzieży, akcja „Cała Polska czyta dzieciom”, spotkania okolicznościowe, próby teatrzyku działającego przy bibliotece.
Od tego roku na wszystkie te działania kulturalne jest dostateczna ilość miejsca. Dzięki nowej siedzibie wszyscy członkowie DKK będą mogli brać udział w spotkaniach, dla nikogo nie zabraknie miejsca.
Dzięki przestrzeni przejście między regałami i wyciągniecie książki z dolnych półek już nie jest wyczynem 🙂 .
Przestronne, jasne pomieszczenia przy ul.Wiejskiej 92A  (w pawilonie)  zapewniają wystarczającą ilość miejsca zarówno dla książek jak i dla gości biblioteki.
Mamy nadzieję, że uda się teraz  powiększyć księgozbiór, bo czytelników wbrew ogólnopolskim trendom przybywa i oczekują oni lektury ze wszystkich działów polskiej i światowej literatury.

Zapraszamy na wirtualny spacer i do siedziby biblioteki

poniedziałek 10.00 – 17.00
wtorek 10.00 – 17.00
środa 10.00 – 16.00
czwartek 10.00 – 16.00
piątek 8.00 – 12.00