FESTYN ŚWIĄTECZNY

18 grudnia 2017 | Autor: Aleksandra Poloczek

Odliczanie czasu do Świąt w Przyworach jak co roku odbywa się razem z naszymi strażakami, którzy jak zwykle  zapalają na remizie kolejne świece w adwentowym świetlnym stroiku. Tym razem dzięki inicjatywie kilku mieszkańców powstał też na Domu Kultury niecodzienny kalendarz adwentowy.

Codziennie odsłaniany jest kolejny podświetlony obrazek namalowany przez dzieci. Autorzy prac codziennie sprawdzają czy tym razem to może już ich rysunek został odsłonięty.

Od lat kultywowaną tradycją w Przyworach są Kiermasze Świąteczne. Bierze w nich udział cała społeczność. Strażacy zapraszają po „preteksty do całowania” –  oprócz jemioły można dostać buziaka od ślicznych Strażaczek.  Na scenie Domu Kultury mogliśmy zobaczyć Świąteczne przedstawienie w wykonaniu naszych przedszkolaków.

Nie zabrakło również pięknych stroików i dekoracji na stoiskach przygotowanych przez przedszkole i szkołę.
Miłośnicy słodkości do niedzielnej kawy mogli zjeść pysznych domowych ciast. Dla głodnych przy ognisku czekały konkretne specjały.

 

Po przedstawieniu zaprosiliśmy dzieci do wspólnej zabawy. Razem udaliśmy się na „Zimową wyprawę do krainy Świętego Mikołaja”  Wydeptywaliśmy ścieżkę przez śnieżne pustkowie. Nocowaliśmy u podnóża gór gdzie zbudowaliśmy mur ze „śniegu”. Przedzieraliśmy się przez „śnieżycę”, chowaliśmy w górskich jaskiniach. Strudzeni wędrowcy ostatni etap podróży odbyli na sankach 🙂 . W wiosce Św.Mikołaja podróżnicy wzięli udział w bitwie na „śnieżki” by w końcu spotkać się z Mikołajem.

Po wyprawie dla chętnych dzieci odbyły się zajęcia plastyczne. Powstały papierowe gwiazdki i ozdobne szyszki.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM

KTÓRZY BYLI RAZEM Z NAMI TEGO DNIA