Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

12 grudnia 2017 | Autor: Aleksandra Poloczek

WIESŁAW DRABIK to autor ponad dwustu książeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. w wydawnictwach: Skrzat, Siedmioróg, Debit, Wilga i Pascal. Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych, ale i rodzice czytający je swoim pociechom nie będą się nudzić… Przyczyniły się do tego wspaniałe ilustracje Marka Szala, Doroty Szoblik, Andrzeja Kłapyty, Pawła Kołodziejskiego i Carlosa Busquetsa.
Najbardziej znane książeczki to: „Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku”, „Łakomczucha”, „Kocie łakocie”, „MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania”. Niektóre z książek były prezentowane w programie telewizyjnym pt. „Książki z górnej półki”, pokazano je również na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria Zostań Mistrzem opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (występujących pod postaciami sympatycznych zwierzątek).
Od kilku lat autor spotyka się z Czytelnikami swoich książek w bibliotekach, szkołach, przedszkolach i księgarniach w całej Polsce.

Dnia 12.12.2017 roku miało miejsce spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem w Przyworach.

Uczniowie klasy trzeciej Publicznej Szkoły Podstawowej w Kątach Opolskich, wraz z Dyrektor Joanną Migoń i wychowawcą klasy mgr Małgorzatą Groszek uczestniczyły w spotkaniu  pisarzem  Wiesławem Drabikiem. Autor przeczytał uczniom kilka swoich książeczek, a następnie odbyły się konkursy, w których uczniowie zdobywali kalendarze i nagrody książkowe.

Na zakończenie można było zakupić książeczki z dedykacją autora.

Dyrektor Szkoły Joanna Migoń wręczyła autorowi dyplom i świąteczne pierniki.

Monika Silarska