Dyskusyjny Klub Książki

Spotkanie autorskie z Tatianą Jewsiejewą

6 czerwca 2017, aktualizacja: 9 czerwca 2017 | Autor: Aleksandra Poloczek

Dnia 06.06.2017 roku – spotkanie autorskie Dyskusyjnego Klubu Książki z Tatianą Jewsjejewą.

Słodko-gorzki smak emigracji „Tatiany Jewsiejewej,
to książka ważna dzisiaj, w czasie dyskusji o imigracji, bo pokazuje problem od strony człowieka, który porzuca świat, jaki zna, aby próbować odnaleźć szczęście w nowej, nieznanej społeczności, z nieprzyjaznymi przepisami, korowodem formalności, społeczną niechęcią manifestującą się na rozmaite sposoby – od uprzejmego zdziwienia, po upokarzające komentarze. W książce nie do końca zostały opisane sceny,( trzeba się domyśleć) w których to bohaterowie przelewają łzy bezsilności, złości i złamanych serc. Głównym tematem książki jest dziewczyna z Krasnojarska, która aby odnaleźć się w wymarzonym kraju, najpierw jako studentka, a potem jako absolwentka, chce przedłużać swój pobyt w Polsce. Tak się jednak składa, że polskie korzenie i miłość do Wrocławia sprawiają, że autorka ani myśli wracać na rodzinną Syberię. I tu zaczynają się problemy, ponieważ nawet jeśli ma się polskie pochodzenie, to nie tak łatwo uzyskać obywatelstwo. W książce możemy przeczytać o
zmaganiach, jakie codziennie muszą podejmować nasi rodacy, którzy decydują się ułożyć sobie życie w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii ,jak i wielu innych krajach. To książka, z którą warto się zapoznać, ponieważ czasy emigracji w pewnym stopniu dotyczą nas wszystkich. W/w książka może posłużyć jako przewodnik dla tych, którzy chcą emigrować za granicę.

Tatiana Jewsiejewa jest również autorką projektu „Dzieci Indygo”. – Cytat” Co to są za dzieci? A więc wyjątkowo wrażliwe, inteligentne, posiadają zdolności parapsychiczne oraz wiedzę na temat praw rządzących światem. Ich nazwa pochodzi od niebieskiego koloru aury, który jest widoczny dla osób mających zdolność widzenia pozazmysłowego. Czasem używa się określenia „kryształowe” lub „gwiezdne” dzieci.”

Na zakończenie Panie zadawały jeszcze pytania np. o Syberię, lata dziecięce autorki, pochodzenie i wiele innych.

Spotkanie bardzo udane, inne od wszystkich, które odbywały się dotychczas.

W spotkaniu udział wzięło 26 osób.

Monika Silarska