DZIEŃ MATKI

25 maja 2017 | Autor: Aleksandra Poloczek

Filia w Przyworach.

Dnia 24.05.2017 roku – Akademia z okazji Dnia Matki.

Jak co roku od ośmiu lat odbyła się akademia dla Mam z okazji zbliżającego się ich święta.

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kątach Opolskich i z Filii w Przyworach wystąpiły z wierszami o trudzie wychowania i miłości jaką Matka otacza swoje dzieci. Panie Patrycja Bartylla i Ewa Szymik wystąpiły w kabaretowej scence o „młodych mamach”.

Po przywitaniu wszystkich przybyłych Mam, wierszem o Matce akademię rozpoczęli Jacek Gajda i Monika Szymik. Następnie na salę weszli reporterzy Wanessa Wendler i Ksawery Zych, którzy zadawali wybranym Panią pytania na temat Matki. Później wiersze recytowali Piotr i Krzysiu Cebula, Martyna Szywalska, Daria Jelito, Julianna i Karolina Zmarzły, Amelia Tymkowska i Karolina Broj.

Następnie na scenę wjechały wózki z niemowlakami, a przechwalające się na wyścigi młode mamy wzbudziły na sali salwy śmiechu.

Całość gościnnie uświetnił występ dwóch grup tanecznych” Elektra” z Domu Kultury w Przyworach, które dały pokaz tańca nowoczesnego. Dziękuję bardzo panu Radosławowi Bachar , który jest instruktorem grupy.

Sponsorem poczęstunku było Stowarzyszenie „Nasze Przywory”.

Dziękuję wszystkim Paniom, które pomogły przy przygotowaniu tej uroczystości, a także radnej wsi Przywory Ewie Szymik za ufundowanie lodów dla wszystkich występujących dzieci.

Monika Silarska