Dyskusyjny Klub Książki

UWIERZYĆ W SIEBIE

14 marca 2017 | Autor: Aleksandra Poloczek

Filia w Przyworach.

Dnia 14.03.2017 roku – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Temat „Uwierzyć w siebie”.

Na spotkaniu omawiane były dwie książki :
Sylwii Trojanowskiej „Szkoła latania”,
oraz Michele Fitoussi „Helena Rubinstein: kobieta, która wymyśliła piękno”.

Pierwszą powieść można potraktować jako formę terapii dla osób, którzy borykają się z problemami nadwagi. Po przeczytaniu powieści czytelnik uzmysławiają sobie, że nadwaga, brak akceptacji i kompleksy można zwalczyć wiarą w siebie, jak i również wzrostem pozytywnych motywacji do zmian. W tej powieści wspomaga Kaśkę, główną bohaterkę – terapeutka Penelopa. Autorka w lekturze pokazuje, że problemu otyłości nie da się rozwiązać z dnia na dzień i że żadna dieta nie zdziała cudów w tak krótkim czasie. Taka zdroworozsądkowa postawa jest bardzo potrzebna osobom, które przystępują do diety, albo już ją stosują. W powieści autorka umieściła również emocjonującą historię o miłości.

Polecamy tą książkę wszystkim, którzy utracili wiarę w siebie, aby zrozumieli ,że jedyną przeszkodą na drodze do szczęścia jesteśmy właśnie MY sami. 

Druga omawiana książka to biografia Heleny Rubinstein:
– dzieciństwo i młodość
-budowa sieci salonów piękności w Australii, Europie i Ameryce
-społeczne przemiany na przełomie XIX i XX wieku
-wpływ emancypacji kobiet na rozwój przemysłu kosmetycznego.
„Cesarzowa piękna” zmieniła wizerunek milionów kobiet na całym świecie podając im lustro wiecznej młodości w postaci kosmetyków. Jednak zanim Helena Rubinstein zasłynęła marką kosmetyczną, wiodła pełne przygód życie. Wszyscy znają ją z portretów Salvadora Dali czy Pabla Picassa, na których była przedstawiana jako obwieszona klejnotami miliarderka, ale czy ktoś wie, że ta niesłychanie pracowita kobieta była kiedyś skromną Polką?

Monika Silarska