Dyskusyjny Klub Książki

Spotkanie z dobrą książką

13 września 2016 | Autor: Aleksandra Poloczek

Dnia 13.09.2016 roku – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Zemsta” Katarzyny Michalak to kontynuacja losów Raula de Luca bohatera powieści „Mistrz”

Zemsta” to powieść, w której dzieje się bardzo wiele: zwroty akcji, sytuacje trzymające w napięciu i emocje. To właśnie charakteryzowało część I, a teraz i część II powieści.
Głównym bohaterem jest Raul de Luca, który przed wielu laty zadarł z niewłaściwymi ludźmi. Jego upozorowana jak mogłoby się wydawać idealnie śmierć, niestety po wielu latach wyszła na jaw. Jako agent służb specjalnych próbuje zwalczyć handel narkotykami i nielegalną bronią, by to uczynić musi stać się jednym z mafijnych bandziorów, jednak ktoś zawodzi i Raul cudem unika śmierci, jednak dla świata jest martwy. Teraz po latach przyjdzie mu za swoje błędy zapłacić surową karę, straci to co dla niego najcenniejsze – ludzi których szczerze kocha By pomścić ich śmierć zmuszony jest wyjść z ukrycia i na własną rękę rozliczyć się z tym, kto postanowił zabić najbliższych mu ludzi. Jednak wśród żywych jest ktoś jeszcze – kto dla Raula jest ważny, Marie Solay córka zabitych przyjaciół Raula, którą bohater musi odnaleźć i uratować przed pewna śmiercią. W całej akcji towarzyszy mu jego syn Tristan i nieliczni przyjaciele, którzy stoją po stronie bohatera, reszta to wielka nie wiadoma – kto jest przeciwnikiem, a kto sprzymierzeńcem? To ciężka walka na śmierć i życie, właśnie w takich sytuacjach weryfikujemy przyjaciół i wrogów, tylko jak walczyć z całym światem mafii? To nie tylko książka o mafijnych porachunkach, to historia o prawdziwej miłości i przyjaźni ponad wszystko oraz niezwykłej odwadze. Czy wszystko zakończy się tak jak chcieliby bohaterowie, czy zakończenie jest do przewidzenia? Tego musicie przekonać się sami.
Polecamy „Zemstę” Katarzyny Michalak, to książka od której nie sposób się oderwać, każda kartka przynosi coś nowego, nie ma mowy o nudzie, liczne zwroty akcji, drastyczne opisy, oraz plątanina uczuć i emocji. A może i tym razem Raul de Luca nie zginął?

P O L E C A M Y!!!

Liliana Fabisińska „Śnieżynki”

Autorka w/w powieści porusza trudny temat płodności, in vitro, oraz innych metod zapłodnienia. Przybliża czytelnikom jak wielki problem mają pary borykające się z bezpłodnością. Dwie historie-Monika i Mateusz, Dagmara i Igor. Spotkanie po latach, przyjaźń. Autorka w tej powieści pięknie eksponuje przyjaźń, oraz to, że w każdym momencie dwie największe przyjaciółki mogą być dla siebie wrogami. Wystarczy jedna sytuacja, błąd czy słowo. Można by rzec, że to świetny poradnik. Uczy i skłania do refleksji. Emocje szaleją z każdą stroną mocniej i czytelnik nie jest w stanie odłożyć tej książki na potem. Zakończenie bardzo zaskakujące. Śnieżynki, wszystko się od nich zaczęło…
Polecamy!!!

img_0746

Monika Silarska