Dyskusyjny Klub Książki

Medycyna konwencjonalna i niekonwencjonalna

8 czerwca 2016 | Autor: Aleksandra Poloczek

Filia biblioteki w Przyworach.

Dnia 07.06.2016 roku – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Stało się już tradycją, że w czerwcu dzięki uprzejmości Państwa Beaty i Rudolfa Malik Panie z DKK spotykają się w ich uroczym „ Zakątku leśnym”.

dkk 08.06.16

Temat spotkania: „ Medycyna konwencjonalna i niekonwencjonalna”

Zaproszona na to spotkanie Pielęgniarka Środowiskowo – Rodzinna Aleksandra Polańska, na podstawie książki Jerzego Zięby wypowiedziała się na temat Vitaminy C, która ostatnio zrobiła się bardzo „modna” w naszym środowisku.
Książka zwraca uwagę na parę ważnych kwestii dotyczących suplementacji naszego organizmu witaminami czy minerałami. Fakty przytaczane przez autora są porażające. W zasadzie to co na co dzień słyszymy w mediach na temat tzw. zdrowego trybu życia, odżywiania, leczenia (choćby cholesterolu) okazuje się nie być do końca prawdą, a co gorsza może przysparzać problemy zdrowotne. Czy medycyna jaką znamy pomaga czy szkodzi? Czym są choroby i czy każdą można wyleczyć? Farmacja czy naturalne środki? Czy ukryte terapie są naprawdę ukrywane?
Książkę warto przeczytać, bo pozwala inaczej spojrzeć na znane i nieznane fakty. Może być impulsem do poszukiwania zdrowych i naturalnych sposobów radzenia sobie z chorobami, a nawet zapobiegania ich powstawaniu.

Państwu Łucji i Norbertowi Gajda dziękujemy za pyszny kołacz, a Państwu Beacie i Rudolfowi Malik za mile spędzony czas na ich posiadłości.

Monika Silarska

narodowy-program-rozwoju-czytelnictwa