Spotkanie autorskie z Aldoną Pydych dla przedszkolaków

22 stycznia 2016, aktualizacja: 23 stycznia 2016 | Autor: Adam Poloczek

Filia w Przyworach.

Dnia 22.01.2016 roku – spotkanie autorskie z Aldoną Pydych dla dzieci z Publicznego Przedszkola w Przyworach.

Aldona Pydych z Opolu, nauczycielka wychowania przedszkolnego i dyrektorka przedszkola w Opolu. Przygodę z pisaniem wierszy rozpoczęła w liceum, ale potem zaniechała pisania. Do wierszy powróciła po latach, wydając pierwszy tomik pt. „Przeczytam Ci synku książeczkę”. Utwory adresuje głównie do dzieci i ich rodziców, dzieli się doświadczeniem zawodowym i osobistym. Wiersze jej mogą być inspiracją do rozmów o zdrowiu, zachowaniu, zjawiskach przyrodniczych, zdrowym odżywianiu. Mogą przygotować dziecko do roli przedszkolaka. Dla starszych dzieci zaś będą miłym wspomnieniem przedszkola. Dla autorki ważne jest to, aby wierszyki swoją treścią uczyły i bawiły dzieci. Dlatego nie unika żartów, a wiersze najczęściej kończy morałem.

Autorka tomiku bajek:” Babcia w czerwonej sukience”; „Czytajcie wierszyki”; „Biała zima”; „Przeczytam Ci synku książeczkę”.

Na spotkanie przedszkolaki przyszły z Dyrektor Przedszkola Moniką Cichoń , przedszkolanką Anną Kowol i zaproszonymi gośćmi Babcią i Dziadkiem, aby  wspólnie wysłuchać bajki pt „Babcia w czerwonej sukience”. Na zakończenie Dyrektor Monika Cichoń wręczyła Autorce podziękowania  i kwiaty za bardzo udane spotkanie.

Monika Silarska