Mikołaj u przyjaciół biblioteki

12 grudnia 2023 | Autor: Aleksandra Poloczek

Dnia 5.12.2023.odbyły się wyjątkowe zajęcia w naszej dla bibliotece, które przygotowują naszych najmłodszych czytelników na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Atmosfera była radosna, a dzieci przepełnione ekscytacją wyczekiwały na przyjście Świętego Mikołaja.

Bibliotekarka przygotowała serię kreatywnych aktywności. Dzieci miały okazję ozdobić świąteczne kartki, tworzyły z papieru figurki Świętego Mikołaja, czytały świąteczne opowieści oraz napisały listy do Mikołaja. W trakcie zajęć pojawiła się również niespodzianka – gość specjalny w postaci Świętego Mikołaja. Dzieci z ogromnym entuzjazmem witały go okrzykami „Święty Mikołaju”!!! Mogły z nim porozmawiać, pokazać swoje prace plastyczne oraz otrzymały małe upominki.

Całe wydarzenie było nie tylko okazją do świetnej zabawy, ale także do rozwijania kreatywności, wspólnego spędzenia czasu i budowania atmosfery radości. Zajęcia w bibliotece z pewnością wprowadziły dzieci w świąteczny nastrój i zacieśniły więzi między małymi czytelnikami a światem literatury. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych magicznych chwil podczas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kolejne zajęcia.

Ewa Fajlert