Dyskusyjny Klub Książki

Spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe

26 listopada 2015, aktualizacja: 27 listopada 2015 | Autor: Monika Silarska

.Filia w Przyworach.

Dnia 26.11.2015 roku – spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe.

Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki tym razem spotkały się z entuzjastką życia, panią Jolantą Szwalbe, której jedno z życiowych mott brzmi „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu.”
„Jeśli jest coś, co możesz zrobić, albo ci się śni, że możesz, zacznij to robić. W śmiałości tkwi geniusz potęga i magia” – mawia pisarka. Pani Jolanta Szwalbe z pamięci cytowała sentencje ludzi pióra, nauki, kultury. Wymieniała Wiktora Hugo, księdza Twardowskiego, Urszulę Ledóchowską, Marka Aureliusza, Antoine de Saint-Exupery, i wielu innych. Opowiadała o sobie, o twórczości, o ludziach na których się wzoruje,  którzy do czegoś doszli pokonując swoje słabości i nie zniechęcają się przy pierwszej przeszkodzie, oraz którzy działają na rzecz potrzebujących. Jest niepoprawną optymistką, jak o sobie mówi. Uważa, że bez względu na wiek należy marzyć i realizować swoje marzenia, bo nic nie tworzy przyszłości tak, jak marzenia i dlatego warto je wydobyć z siebie. Należy też słuchać swojej intuicji i swojego serca gdyż człowiek jest kopalnią złota, z której możesz wydobyć wszystko, co Ci potrzebne do wspaniałego i radosnego życia.

Spotkanie wzbudziło wiele pozytywnych emocji wśród uczestniczek.

Pani Szwalbe prezentowała swoje cztery książki, które są zbiorami cytatów: „Myśl i działaj dla przyszłości”, „Sekrety istnienia”, „Złap wiatr w żagle”, „Wyrusz w drogę”,” „Myśl i działaj dla przyszłości”, „Obudź się”, „ Sto i więcej lat w aktywności”, które można było zakupić wraz z dedykacją autorki.

Wszystkie w/w książki dla biblioteki zakupiła Radna wsi Przywory Ewa Szymik, która uczestniczyła w spotkania. W imieniu własnym i czytelników serdecznie pani Szymik DZIĘKUJEMY.

Na spotkanie przyjechała  Dziennikarka Sylwia Kuznik  z tygodnika” Nowiny Krapkowickie”, relacja ze spotkania w gazecie 03.12.2015 roku.

Monika Silarska