Pasowanie na czytelnika

6 listopada 2023 | Autor: Aleksandra Poloczek

Dnia 16.10.2023r. w bibliotece w Przyworach odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy IV Publicznej Szkoły Podstawowej w Kątach Opolskich filia w Przyworach. W tym wyjątkowym wydarzeniu , które świadczy o gotowości odkrywania przez młodych czytelników magicznego świata książek i wzbogacania swojej wiedzy, towarzyszyła dzieciom ich wychowawczyni mgr Dorota Porowska.

Na wstępie uczniowie wysłuchali przeczytanych przez bibliotekarkę wierszy Doroty Kossakowskiej pt. „Książka moim przyjacielem” oraz Aldony Pydych pt. „W bibliotece”. Uczniowie dowiedzieli się , że książki są skarbnica wiedzy, źródłem inspiracji i oknem w nieznane. Dzięki książkom możemy podróżować w czasie i przestrzeni, poznawać inne kultury i rozwijać wyobraźnię. Dlatego też dziś uczniowie klasy IV zostaną oficjalnie pasowani na Czytelników Biblioteki. Poznawszy zasady panujące w bibliotece, uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, po którym zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki.

Na pamiątkę tej uroczystości każdy uczeń otrzymał dyplom i kolorową zakładkę do książki. Młodzi czytelnicy mieli okazję zapoznać się z księgozbiorem biblioteki i wypożyczyć wybrane przez siebie książeczki. Następnie uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli wystawę udostępnioną przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu pt. „Sławni Opolanie” , którą można podziwiać w holu naszej biblioteki.

Życząc wielu wspaniałych chwil spędzonych w towarzystwie książek, zapraszam nowych czytelników do częstego odwiedzania naszej biblioteki.

Ewa Fajlert