Przyjaciele biblioteki piszą listy

16 października 2023 | Autor: Aleksandra Poloczek

09.10.2023r.- Spotkanie z najmłodszymi – „Przyjaciółmi biblioteki”      Temat spotkania –„Dzień Pisania Listów”

W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Pisania Listów i z tej to okazji na dzisiejszych zajęciach młodzi czytelnicy postanowili samodzielnie napisać list do wybranych przez siebie osób np. przyjaciół, dziadków lub znajomych.

Dzień Pisania Listów to wyjątkowa okazja, która celebruje tradycję pisania listów i komunikacji na piśmie.   Choć w dzisiejszych czasach komunikacja elektroniczna, taka jak e-maile, wiadomości tekstowe i media społecznościowe, stały się dominującą formą komunikacji, to pisanie listów nadal posiada swoje miejsce i znaczenie.

Historia pisania listów ma długą tradycję, sięgającą tysiące lat wstecz. Listy były używane do przekazywania ważnych informacji, wyrażania uczuć i komunikowania się na odległość.

Dzięki nim zachowujemy wiele cennych dokumentów historycznych i literackich.  Dzień Pisania Listów to okazja do celebrowania piękna pisania i tradycji listów.

Warto uczcić ten dzień, pisząc listy do bliskich lub przyjaciół, wyrażając swoje uczucia i dzieląc się swoimi myślami. Przyjaciele biblioteki uczcili to święto listami dedykowanymi do swoich najbliższych osób i oprawionymi w piękne , kolorowe rysunki .

I Ewa Fajlert