Dyskusyjny Klub Książki

DKK w Zielonym zakątku

23 czerwca 2023 | Autor: Aleksandra Poloczek

20.06.2023r.-Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

1). Temat spotkania –„Szczęśliwe życie zgodnie z naturą”

Omawiana książka : „ Smak szczęścia” Agnieszki Maciąg

Moderator spotkania -Ewa Fajlert

2). Temat spotkania – „Prawidłowe żywienie w okresie przygotowania do zabiegu i okresie rekonwalescencji”

Moderator spotkania – mgr Aleksandra Polańska

Jak co roku o tej porze,mieliśmy przyjemność gościć u Państwa Beaty i Rudolfa Malik w ich przeuroczym „Zielonym zakątku”.

Na zaproszenie Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim Moniki Silarskiej, gościem naszego spotkania była znana nam pielęgniarka środowiskowa  mgr Aleksandra Polańska.

Na wstępie została przeze mnie omówiona książka autorki Agnieszki Maciąg pt. „Smak szczęścia”, z której dowiedzieliśmy się o diecie,urodzie, pięknie i jodze,ale przede wszystkim jak pokochać siebie. Według Pani Agnieszki, jak i po po naszej dyskusji doszliśmy do wniosku, że kluczem do szczęścia jest :
– pokochanie siebie
– zdrowa dieta
– ruch na świeżym powietrzu
– wszystko,co sprawia nam przyjemność

Pani Aleksandra przybliżyła nam problem prawidłowego odżywiania przed zabiegami chirurgicznymi, pobytami w szpitalu oraz podczas terapii. Zbilansowana dieta chorego jest bardzo ważna podczas tych wszystkich wymienionych sytuacji. Uświadomiła nas , jak negatywny wpływ dla naszego zdrowia ma niedożywienie,a jaki pozytywny wpływ ma zbilansowana dieta.

Po omówieniu obu tematów wyłoniły się pytania,które zadawała Pani Monika, na nurtujące wiele osób w dzisiejszych czasach:
– mięso czy warzywa?
– laktoza czy pełny nabiał?
– czy uroda zaczyna się w kuchni?
– radość podczas gotowania, po to by w jedzeniu było zdrowie?
– obsesja na punkcie zdrowego odżywiania?
– kuchnia rodzima,czy śródziemnomorska?
jedzmy z apetytem, to i spalanie kalorii będzie lepsze?

Serdecznie dziękujemy Państwu Beacie i Rudolfowi Malik,za ugoszczenie i możliwość pobytu ,w tak urokliwym miejscu, a pani Aleksandrze, za poświęcony czas i przybliżenie nam tak istotnych dla nas zagadnień.

Sponsorem dzisiejszego poczęstunku była pani Beata Malik i pani Helena Berkeman, które upiekły jak co roku pyszne ciasta, natomiast kiełbasek z rożna w tak piękny dzień w podziękowaniu za całoroczne uczestnictwo w Dyskusyjnym Klubie Książki – Ewa Fajlert.

Ewa Fajlert