Maseczki dla seniorów

W dniu dzisiejszym na terenie naszego sołectwa rozpoczęliśmy tak jak w całej gminie, dystrybucję maseczek. Będą one do odebrania w sklepach: ZOFIA, KIOSK na „osiedlu” oraz u Charciarka.
Maseczki są dla naszych seniorów, którzy jak już muszą wyjść z domu są proszeni o zakładanie ich dla swojego bezpieczeństwa.

Dbajmy o siebie i innych.

W imieniu seniorów dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tej akcji!

2 kwietnia 2020 Czytaj dalej...

Godziny Mszy świętych

Od jutra tj. 3.04.2020 w naszym kościele parafialny Msze święte w tygodniu:
7.00, 7.30, 17.30, 18.00
w kościele filialnym Msze święte w tygodniu:
17.30 i 18.00.
Pamiętajmy, że w kościele na Mszy świętej może być 5 osób.
Wszystkich pozdrawiamy i błogosławimy ks. Józef i ks. Tomasz

2 kwietnia 2020 Czytaj dalej...

Edukacja zdalna

Drodzy Rodzice! W czasie ograniczenia funkcjonowania Przedszkola Publicznego w Przyworach w dniach 25.03.2020 do 10.04.2020 związanego z zagrożeniem epidemiologicznym zajęcia będą realizowane na odległość z wykorzystaniem materiałów opracowanych przez nauczyciela. …

23 marca 2020 Czytaj dalej...

Spotkanie autorskie z Martyną Koteluk

Niezwykła autorka, która wbrew przeciwnościom losu ma siłę żeby walczyć. Własne doświadczenia pozwalają jej widzieć i dostrzegać więcej. Opowiedziana przez nią historia zmusza żeby się zatrzymać w codziennym pędzie i zastanowić co w życiu jest naprawdę ważne. Zmusza do zrobienia rachunku sumienia jak często pochopnie oceniamy postępowanie innych ludzi nie znając jego przyczyny, jak często boimy się powiedzieć innym co myślimy i czujemy, jakie były motywy naszych decyzji. Każdy z nas był w sytuacji gdy jedno zdanie za dużo lub nie wypowiedzenie go mogło zmienić całe nasze życie. Warto się zastanowić jak często nasze lęki zmieniają nasze życie i powodują że coś tracimy lub niechcący krzywdzimy innych.
Martyna opowiedzianej w książce historii nie dokończyła, na końcu jest kilka pustych stron – każdy z nas może dopisać własne zakończenie do tej historii.
Tak samo jak każdy z nas będzie pisał dalszy ciąg swojej własnej historii.

13 lutego 2020 Czytaj dalej...