Przedszkolaki w teatrze

2 marca 2020 | Autor: Przedszkole

26-go lutego dzieci z grupy „Żabki” oraz „Biedronki” wybrały się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora w Opolu na spektakl pt. „Tchórzofretka”

Tchórzofretka nie miała przyjaciół. Nikt nie miał szansy się z nią zaprzyjaźnić i nikt nie miał okazji jej poznać, ponieważ… nigdy nie wychodziła z domu. Panicznie bała się niebezpieczeństwa, ryzyka i wszystkiego, co nieznane. Przylgnęło do niej, jak do każdej fretki, że jest tchórzliwa.

Lecz pewnego dnia, siedząc w swoim małym domku, Tchórzofretka nieopatrznie otworzyła okno i nagle porwał ją nieznośny Wiatr! Wówczas rozpoczęła się jej podróż pełna przygód, niespodziewanych zdarzeń i nieoczekiwanych znajomości. Na swojej drodze spotkała Ćmę, która bała się, co inni o niej pomyślą, Pingwina, który zawsze zakładał najgorsze, nieśmiałego i małomównego Strusia oraz bojącą się o coś (a raczej o kogoś) Lwicę.

„Tchórzofretka” to opowieść dla najmłodszych o tym, jak oswajać swoje strachy i jak rozbudzać w sobie odwagę do pokonywania lęków. Historia „Tchórzofretki” mówi nam także o tym, że czasami lepiej jest wyjść z domu i odważnie stawić czoła wyzwaniom, bo po powrocie może na nas czekać miłość, która nakarmi nas ciasteczkami i przygotuje ciepłe kakao.