Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego

21 maja 2017 | Autor: Przedszkole

W czwartek 18 maja przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego GIPROL w Staniszczach Małych. Tego dnia czekało na dzieci mnóstwo atrakcji i ciekawych zajęć edukacyjnych, które miały im przybliżyć pracę na gospodarstwie oraz ukazać uroki życia i pracy na wsi.

Pierwsza atrakcja, która czekała na dzieci nosiła tytuł ,,Od ziarenka do chleba’’. Były to zajęcia w drewnianym domku z pokazem etapów powstania ciastek. Następnie dzieci odpowiednio ubrane zabrały się do zarobienia ciasta na pyszne ciasteczka, które zabraliśmy do przedszkola.

Następnie dzieci brały udział w lekcji ,, Pożyteczna pszczoła ’’. Były to zajęcia w pokazowej pasiece, które prowadziła pani ubrana w strój pszczelarza. Opowiadała  również o znaczeniu pszczelarstwa i pszczół w przyrodzie. Dzieci mogły także spróbować miodu z pasieki, który wszystkim smakował.

W przerwie dzieci mogły skorzystać z placu zabaw oraz odpocząć na ławeczkach.

Ale przyszedł też czas na bardziej artystyczne zadanie – na zajęciach ,, Malarz przyrody ’’ malowały tekturowe kwiatki. Wykorzystały do tego ekologiczne farby.

Kolejnym punktem naszej wyprawy było ,, Skąd się bierze mleko?” i dojenie krowy. Ze względu na bezpieczeństwo była to sztuczna krowa. Pani opowiedziała dzieciom o pozyskaniu mleka, o karmieniu krów i oczywiście o dojeniu. Każdy miał możliwość spróbowania wykonania tej czynności.