Dyskusyjny Klub Książki

DKK – spotkanie autorskie z Agnieszką Chojnowską

3 marca 2023 | Autor: Aleksandra Poloczek

28.02.2023r-Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Temat spotkania-Malarstwo współczesne Agnieszki Chojnowskiej

Moderator spotkania – Agnieszka Chojnowska

Zaproszeni goście – autorka książek Agata Suchocka oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Opolskim Monika Silarska

Na dzisiejszym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książku mieliśmy zaszczyt gościć malarkę, autorkę prac wystawionych w holu naszej biblioteki, która zachwyca i przyciąga uwagę wielu osób odwiedzających bibliotekę- Panią Agnieszkę Chojnowską.

Pani Agnieszka Chojnowska maluje obrazy farbami akrylowymi na płótnie i tworzy niewielkie rzeźby ceramiczne.  Namalowała ponad pięćdziesiąt obrazów techniką akrylową na płótnie, rysuje również węglem. Zilustrowała swoją książkę pt. „Czy Ten ja, to Ten Ja”.

Książka Pani Agnieszki składa się z siedmiu opowiadań, które zachęcają czytelnika do zastanowienia się nad sobą, nad otaczającym nas światem oraz skłania do przemyśleń na temat wartości, które są dla nas ważne, choć dla każdego te wartości są inne, ponieważ każdy z nas inaczej postrzega swoje życie.

-Czy to, co widzisz zawsze jest realne?
-Czy to, o czym myślisz, jest obiektywne?
-Czy to, co robisz ma sens?
-Jak bardzo jesteś zniewolony tym co musisz, czy tym co wypada?

Na te i wiele innych pytań próbowaliśmy odpowiedzieć na dzisiejszym spotkaniu, które zainspirowało uczestników spotkania do większej refleksji dotyczącej swoich potrzeb i marzeń tak, ażeby „odnaleźć swoje prawdziwe ja i sprawić, że zostanie ono Twoim przyjacielem”.

W kolejnej części spotkania skupiliśmy się na malarstwie Pani Agnieszki Chojnowskiej, gdzie autorka prac zaprezentowała nam swoje obrazy i opowiedziała, co ją zainspirowało do namalowania tychże prac.

Obecna na spotkaniu pisarka Agata Suchocka zachęcała nas do przeczytania swojej nowo wydanej książki pt. „Tydzień z życia Adeli”,której premiera odbędzie się 08.03.2023r.

Ewa Fajlert